Tipy a triky

Jak v aplikaci Spotify změnit kvalitu hudby

Spotify je číslo jedna na poli streamovacích služeb, které jsou mezi uživateli stále oblíbenější. Pokud jste už také propadli kouzlu této švédské aplikace, máme pro vás užitečný tip – jak ve Spotify nastavit kvalitu hudby.

Spotify umožňuje úpravu kvality zvlášť pro streamování a staženou hudbu. Toto rozdělení má své opodstatnění. Pokud váš datový tarif není dostatečně velký, je lepší si zvolit raději nižší kvalitu a tím pádem šetřit drahocenná data. Naopak u stažených skladeb či celých playlistů je vhodnější využít co nejlepší kvality, díky níž si lépe vychutnáte svou oblíbenou muziku.

Jak v aplikaci Spotify změnit kvalitu hudby

Úprava kvality stremované a stažené hudby v aplikaci Spotify je velmi jednoduchá a celý proces vám zabere pouze pár vteřin. Postup si ukážeme na aplikaci pro iPhone, nicméně stejný je také pro iPad či libovolný smartphone s operačním systémem Android.

  1. Otevřete aplikaci Spotify a klepněte na tlačítko „Nastavení“ (ozubené kolečko) v pravém horním rohu.
  2. Z nabídky vyberte položku „Kvalita hudby
  3. První část je věnována kvalitě při stremování, v další části nabídky si lze následně vybrat, jakou kvalitu bude mít hudba stažená do interní paměti iPhonu.

Z vlastní zkušenosti doporučujeme pro streamování mít nastavenou Automatickou či Normální kvalitu. Pokud zvolíte nejnižší možnou hodnotu, datový tok 24 kbit/s se již zásadně projevuje na výsledné kvalitě, která tím fatálně utrpí.

U stažené muziky se vyplatí mít nastavenou nejvyšší možnou kvalitu s datovým tokem 320 kbit/s. Ve finále samozřejmě záleží také na způsobu, jakým hudbu posloucháte. Pokud si muziku pouštíte prostřednictvím levnějších sluchátek či Bluetooth reproduktoru, rozdíl mezi normální a velmi vysokou kvalitou nejspíš nepoznáte. Jestli ovšem vlastníte slušné stereo či prémiová sluchátka, vyplatí se mít oblíbenou hudbu v co nejvyšší možné kvalitě.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button