NovinkyTipy a triky

Návod: Jak stáhnout hudbu z Apple Music do iPhonu

Pryč jsou doby, kdy byli hudební fanoušci kvůli dostatečnému přísunu hudby nuceni napěchovat své hard disky až po okraj muzikou. Dnes  už samozřejmě stačí vytvoření bezplatného účtu na Spotify, či jeho luxusnější předplatelské varianty. Pozadu samozřejmě nezůstává ani Apple, který před lety do hudebního průmyslu přinesl revoluci v nakupování hudby z názvem iTunes. Nakupování hudby už je však v roce 2016 spíše přežitkem, proto stále více lidí volí hudebně streamovací služby jako například již zmíněný Spotify, nebo jeho jablečnou konkurenci Apple Music.

Zvláště na cestách, nebo při dojíždění ale můžeme narazit na problém. Ačkoliv se z mobilních operátorů stávájí spíše už jen poskytovatelé mobilního internetu, jejich datové nabídky zatím ve většině případů na neozemené poslouchání hudby po celý měsíc zkrátka nestačí. Proto se čas od času hodí nosit si kousek své hudební sbírky stále sebou a hlavně nezbečně uloženou v mobilním zařízení. Pokud jste navíc předplatiteli služby Apple Music, není stažení libovolné hudby do iPhonu nebo iPadu žádný problém.

IMG_0001IMG_0003

 

Stažení hudby do offline režimu je velmi jednoduché a spousta z vás na tuto vychytávku už jistě přišla. Přesto se však jedná o užitečnou funkci, kterou se vyplatí připomínat. Tento návod navíc popisuje, jak hudbu do offline režimu stahovat u nového iOS 10, kde je tato vychytávka ještě jednodušší.

IMG_0004

Každá skladba má v řádku na pravo ikonu se znaménkem plus. Pokud na něj kliknetě, hudba se přidá do knihovny, zatím však není stažená v zařízení. K tomu je potřeba najet do knihovny, jejiž ikonu najdete v levém dolním rohu. Nově přidané skladby jsou zde zobrazeny. Stačí tedy už jen kliknout na ikonku mráčku, který známe z iCloudu a hudba je rázem ve vašem zařízení, kdykoliv v dispozici. Při přidávání dalších skladem už telefon sám nabídne, automatické stahování při přidávání do knihovny. Už tedy stačí pouze jedno kliknutí. Stejným postupem lze ukládat také vlastní playlisty, které mají výhodu v tom, že pokud do nich přidáte další skladbu, automaticky se stáhne do iPhonu.

Štítky

Doporučené články

Close