iOS

Návod: jak si jednorázově dobít peníze na váš Apple ID účet?

Pro platby za aplikace, filmy a hudbu v rámci ekosystému Applu nemusíte mít nutně ve vašem iPhonu uloženou platební kartu. Pokud si do telefonu nechcete z nějakého důvodu ukládat kartu, máme pro vás návod, jak si jednorázově „dobít“ váš Apple ID účet.

V principu vše funguje tak, že si vámi vybranou částku pošlete na vaše Apple ID a peníze tam zůstanou. Vy si poté můžete kupovat aplikace, hry, filmy, hudbu a cokoli dalšího, přičemž vše se bude strhávat právě z převedených financí.

Jak na to? 

  1. Otevřete na iOS zařízení Nastavení
  2. Klikněte na iTunes a App Store
  3. V horní části klikněte na vaše Apple ID a potvrďte Touch ID nebo Face ID
  4. Otevřete položku Přidat prostředky na Apple ID
  5. Vyberte částku, jakou chcete na vaše Apple ID převést
  6. Potvrďte poslední kroky

Poté už byste měli mít peníze na vašem účtu. Z těchto financí si můžete kupovat aplikace, hry, hudbu, filmy a nebo platit předplatné na iCloud. Výše popsaný postup můžete absolvovat na jakémkoli iOS zařízení, tj. iPhonu i iPadu.

Proč dobíjet, když můžu platit kartou?

Výše zmíněný postup je zejména pro uživatele, kteří nechtějí svůj Apple ID účet párovat s kreditní či debetní kartou. I když je karta ve vašem účtu zašifrovaná a bezpečně uložená, nemusí to být pro každého. Dobitím účtu tak získáte jednorázově větší částku, kterou poté můžete utrácet jak chcete. Nesmíme také zapomenout na to, že dobití účtu přináší jeden velký benefit a to v podobě „rozpočtu“. Když si na účet pošlete 1 000 Kč, tak zkrátka víte, že máte nějaký limit a nebudete nesmyslně utrácet.

Štítky

Marek Smékal

Jsem dlouholetý jablíčkář, trochu geek a mám rád jablečný džus. Začínal jsem na původním iPadu a můj první iPhone byl 4S. Mám rád focení a zkouším různé fotografické aplikace, ve volném čase píšu články a bleskovky, nebo hraji videohry na Xboxu. Baví mě také sebevzdělávání a timemanagement. Apple produkty používám asi od roku 2009 a stále baví :) #ApplePower

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close