FinderTipy a triky

Jak odlišit skryté aplikace v Docku

Jsou dva způsoby jak odeslat otevřené okno do Docku. Jedním z nich je minimalizace a druhým je skrytí. Jediný rozdíl mezi těmito dvěma způsoby je, že minimalizované okno se zmenší do pravé strany Docku zatímco při skrytí okno prostě zmizí z obrazovky a může být opět obnoveno kliknutím na ikonu programu v Docku. Pro minimalizaci klikněte na žluté tlačítko – v levém horním rohu okna (semafor) nebo stiskněte klávesy CMD ⌘ + M. Pro skrytí programu klikněte v menu aplikace na Skrýt Aplikaci nebo stiskněte klávesy CMD ⌘ + H. Pokud skryjete program, není žádná možnost jak poznat, že aplikace je skrytá. To lze jednoduše napravit zadáním příkazu do Terminálu, který u skryté aplikace zprůhlední ikonu v Docku takže bude na první pohled zřejmé, že okna aplikace jsou skrytá.

Jak odlišit skryté okna aplikace v Docku

Otevřete si Terminál (naleznete jej v Aplikace/Utility nebo použijte klávesovou zkratku CMD ⌘++U) a do okna Terminálu zadejte následující:

defaults write com.apple.Dock showhidden -bool TRUE;killall Dock

Efekt se projeví okamžitě po stisknutí klávesy Enter.

Pro zrušení efektu zadejte do Terminálu následující a stiskněte klávesu Enter:

defaults delete com.apple.Dock showhidden;killall Dock

 
Neneseme žádnou odpovědnost za jakékoliv přímé, nepřímé, zvláštní, následné nebo jiné ztráty nebo škody jakéhokoliv druhu, které mohly být zapříčiněné přímým nebo nepřímým použitím informací obsažených na těchto stránkách.

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

2 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button