Tipy a triky

Jak na Macu zobrazit a upravit hesla uložená v Safari

Většina z vás si jistě zvykla na ukládání hesel k webovým službám pomocí vestavěné funkce v internetovém prohlížeči Safari. Z praktického hlediska jde o nesmírně užitečnou funkcionalitu, která zásadním způsobem usnadňuje přihlašování a zároveň šetří váš čas. Čas od času však může nastat situace, kdy potřebujete heslo změnit či odebrat. V dnešním návodu vám proto ukážeme, kde seznam uložených hesel v Safari na macOS najdete.

Návod: jak na Macu zobrazit a upravit uložená hesla v Safari

  1. Otevřete prohlížeč Safari
  2. V horním menu klikněte na položku Předvolby
  3. Vyberte záložku s názvem Hesla a zadejte heslo, kterým se přihlašujete do macOS, majitelé MacBooků Pro s Touch Barem mohou použít otisk prstu

V okně se vám zobrazí všechny účty služeb, k nimž má Safari uložené vašeho přihlašovací jméno a heslo. Kliknutím na libovolnou položku odkryjete heslo, které můžete dvojklikem změnit. Stejně lze postupovat také u přihlašovacích jmen.

V dolní části obrazovky se nachází dvě tlačítka. První z nich slouží pro manuální přidání účtu a hesla. Chcete-li naopak některé heslo a uživatelské jméno smazat ze seznamu, stačí označit konkrétní řádek a kliknout na tlačítko Odstranit v pravém dolním rohu.

Pokud vám náš návod pomohl, nebo se chcete dozvědět, jak ovládnout všechny vaše Apple produkty, navštivte naši rubriku Tipy a Triky, kde naleznete další návody a užitečné rady.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button