Novinky

Jak na hezčí fotky jen s mobilem?

Chytrý telefon je kouzelná záležitost a nabízí celou řadu pokročilých funkcí. Jednou z nich je i fotoaparát. U některých mobilů dnes již integrované fotoaparáty dosahují skutečně vysoké kvality a mohou směle konkurovat i klasickým fotoaparátům. Fotoaparát v mobilu má však ještě jednu zásadní výhodu. Vždy ho máme po ruce.

Tipy a triky na lepší fotky

Nespoléhejte se jen na automatické ostření, ale nastavte si expozici, zaostření, ISO nebo vyvážení bílé barvy. Uvidíte, že budete s výsledkem mile překvapeni. Naučte se používat také správné rozlišení, raději vyšší než nižší. Fotografie se dají vždy datově zmenšit, opačně je to však horší. Vyšší rozlišení oceníte i v případě, že budete fotografii tisknout, a také dodatečně upravovat. 

Fotografování přední kamerou je vhodné hlavně u pořizování dnes oblíbených selfie, protože telefon držíte pevně v rukách a vše vidíte pohodlně na displeji. Kvalitu snímků můžete také zlepšit uzamknutím expozice a zaostření před cvaknutím. Vaše fotka bude mít větší ostrost, i když se telefon zachvěje. U iPhonů stačí podržet jen prst na displeji. Odborníci také doporučují, minimálně používat u telefonů zoom, ale třeba iPhone X má kvalitní 2x optický zoom, který kvalitu fotografie nesníží.

iPhone X má 12MP dvojitý fotoaparát s dvojitou optickou stabilizací obrazu na pořizování výborných fotek i při slabém světle

Při focení přemýšlejte

Abyste udělali kvalitní fotografii, nemusíte mít nutně oblíbený a dnes již cenově velice dostupný iPhone 7. Je dobré si uvědomit, že fotoaparát v mobilním telefonu je stále fotoaparát a platí zde stejná pravidla, tak jako u klasiky. Každý fotograf vám řekne: “Když chcete vyfotit dobrý snímek, necvakejte bezmyšlenkovitě jeden snímek za druhým, ale objekty, které hodláte vyfotit, pečlivě pozorujte. Mějte oči otevřené a vybírejte si s rozvahou témata, jež budete fotit.” Mějte také na paměti, že světlo má jít vždy zezadu. A také, focení není dobré uspěchat, počkejte si na dobré ranní či podvečerní světlo. Další dobrá rada od zkušených fotografů je: “Buďte k sobě kritičtí a ponechte si jen ty nejlepší fotografie, méně bývá často více, a také se naučte fotografie upravovat v grafických programech.

S iPhone 7 lze pořídit velice kvalitní fotografie, má 12MP fotoaparát s optickou stabilizací obrazu

Používejte mobilní aplikace na úpravu fotek

Focení, “zmáčknutím spouště” rozhodně nekončí, ba naopak. Abyste získali slušnou fotografii, kterou ohromíte své přátele na sociálních sítích, je nutné fotce trochu “pomoct” a ještě se jí chvíli věnovat. 

Doba, kdy světu kraloval jedině Adobe Photoshop je nenávratně pryč. Dnes existuje již celá řada aplikací na úpravu fotek, které si můžete nainstalovat přímo do vašeho mobilu. Velmi oblíbená je aplikace Aviary, která je zdarma. Nabízí bezpočet úprav, které i ze špatné a tmavé fotografie, udělají velice slušný snímek. Zajímavá je funkce “Vylepšení”, která nabídne automaticky na výběr několik náhledů. Pak záleží jen a jen na vás a vašem oku. 

Další aplikací zadarmo je Snapseed, o které se říká, že je královnou mezi všemi. Zvládá kontrasty, teplotu, jas, ořezávání, možnost přidávat text a další a další. Nabízí i skvělou funkci “Čištění”. Ke stažení zdarma jsou i další aplikace; VSCO Cam či InShot. K velmi zajímavým aplikacím patří i Afterlight, která umí, mimo jiné vytvořit efekt umělého slunce. Máte-li potřebu na vašich fotografiích upravovat lidskou pleť, stáhněte si FaceTune. Na závěr ještě jeden skvělý tip. Mezi blogery je neoblíbenější aplikací Adobe Lightroom.

Věříme, že jsme vás těmito tipy inspirovali a podaří se vám z vašeho mobilního telefonu “vyždímat” maximum, aby vaše fotky dostaly na sociálních sítích co nejvíc lajků.

PR článek

Tento článek má povahu reklamního sdělení. Jeho zadavatelem je subjekt třetí strany. V případě zájmu o spolupráci či publikaci sponzorovaného obsahu nás můžete kontaktovat na e-mailu: richard.streit@ceskymac.cz

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button