Novinky

Jak k iPhonu 7 (Plus) připojit sluchátka a zároveň nabíjet?

Apple se v případě nového iPhonu 7 (Plus) rozhodl skoncovat s 3,5mm jackem, což se okamžitě stalo předmětem mnoha diskuzí. Ať už na tento odvážný krok máte jakýkoli názor, je dobré si uvědomit, že technologický vývoj nelze zastavit. Pokud se jednoho dne máme skutečně zbavit všech kabelů, někdo už musel najít odvahu. Než se tato vize dokáže přetransformovat v běžnou realitu, musíme přijmout daň v podobě redukcí. To ovšem neřeší stále skloňovaný scénář konzervativních uživatelů, kteří se ptají, jak mají poslouchat muziku a zároveň nabíjet.

snimek-obrazovky-2016-09-10-v-21-28-16

Jestliže patříte mezi majitele vlastních sluchátek, můžete využít Lightning Dock, který je dostupný na oficiálních stránkách Applu za 1 490 Kč. Tento praktický stojánek má totiž vedle Lightning portu ještě 3,5mm vstup. Prozíravější kritiky okamžitě napadne otázka, co dělat v momentě, kdy uživatel bude chtít nabíjet svůj iPhone 7 a zároveň nemá žádná jiná sluchátka než ta s Lightning konektorem. Zde přicházejí na řadu výrobci třetích stran, kteří už nabízí redukci, díky níž získáte dva Lightning konektory – jeden pro nabíjení, druhý pro připojení sluchátek.

snimek-obrazovky-2016-09-10-v-21-29-11Za tuto redukci od Belkinu zaplatíte 900 Kč

Možná si nyní říkáte, že výše popsané možnosti jsou stejně praktické, jako drbání levého ucha pravou rukou. Bohužel lepší varianty neexistují a proto nám nezbývá, než se s tím poprat a přijmout fakt, že v horizontu nejbližších let se redukcí a rozbočovačů jednoduše nezbavíme.

Štítky

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close