Novinky

Jak jedno kýchnutí kdesi na zvířecím trhu ovlivnilo Apple: kvůli koronaviru firma očekává nižší tržby

Kdo by čekal, že jeden člověk nakažený infekční nemocí na zvířecím trhu kdesi hluboko uprostřed Číny, po několika týdnech finančně postihne výsledky jedné z největších společností světa. Už teď je jasné, že nemoc covid-19, která řádí především v Číně, si kromě lidských životů vybere svou daň také na hospodářských výsledcích nejlidnatější země světa. To však přímo ovlivňuje i společnosti, které v Číně aktivně působí. Jednou z nich je samozřejmě i Apple.

Ještě v lednu Apple očekával, že v tomto čtvrtletí zaznamená tržby ve výši okolo 63 miliard dolarů. Kvůli opatřením proti šíření viru v Číně však bude toto číslo téměř zcela jistě nižší. Asijské továrny se totiž zpátky k výrobě vracejí pomaleji, než firma očekávala. Omezení ovšem postihují také retail, proto lidé mají omezené možnosti, jak se nová zařízení od Apple zakoupit. Pro mnohé z nich to navíc v tuto chvíli ani zdaleka není priorita.

Facebook zkouší štěstí s novou aplikací Hobbi. Chce s ní oslovit uživatele Pinterestu

Poptávka ve zbytku světa zůstává silná. Čína je ovšem pro Apple jeden z nejdůležitějších trhů, a proto zdejší pokles prodejů negativně ovlivní globální výsledky. A to nejen Applu. Pro letošní rok je například zcela zrušen pravidelný veletrh mobilní techniky MWC v Barceloně. Neuskuteční se ani tokijský maraton a obavy dokonce visí nad letošní olympiádou, která by se měla uskutečnit ve stejném městě.

Zdroj
BI
Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close