Tipy a triky

Návod: Jak v iOS 10 skrýt widgety na zamykací obrazovce

Apple s uvolněním iOS 10 přepracoval zamykací obrazovku a odstranil podporou gesta “Slide to Unlock”. Místo toho přidal seznam s widgety odkazující na nejpoužívanější aplikace. Z jistého pohledu jde o praktický prvek, který má ulehčit rutinní úkony. Přesto se však najdou uživatelé, kterým nové rozvržení nevyhovuje a chtějí veškeré informace udržet v soukromí. Pokud patříte mezi stejnou skupinu, jistě vám přijde vhod krátký návod, v němž se dozvíte jak obrazovku s widgety na zamykací obrazovce vypnout.

img_0035

Jak skrýt widgety na zamykací obrazovce v iOS 10

  1. Otevřete Nastavení a zvolte kategorii “Touch ID a kódový zámek
  2. V dolní části nabídky vypněte položky “Zobrazení dnešního dne” a “Zobrazení oznámení
  3. Přejděte na domovskou obrazovku a zařízení zamkněte, po opětovné aktivaci zamykací obrazovky se karta s widgety nezobrazí

V případě, že budete potřebovat kartu s widgety z jakéhokoli důvodu zobrazit, stačí přiložit prst na čtečku Touch ID. Její aktivaci poznáte podle zobrazení další tečky v dolní části obrazovky. Pokud se chcete dozvědět další návody určené pro iOS a macOS (OS X), navštivte naší rubriku Tipy a triky.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button