Novinky

Jak bude vypadat iPhone 15? Díky nejnovějším únikům známe již řadu detailů

S pomalu blížícím se podzimem, kdy bude Apple tradičně představovat nové produkty v čele s iPhony 15, se internet hemží spoustou úniků. Ty obsahují informace o funkcích, ale hlavně vzhledu nových jablečných telefonů. Aktuálně uniklé 3D modely mohou ledacos o nových iPhonech napovědět.

zdroj: 9to5mac.com

Stejně jako v posledních letech se pravděpodobně i letos dočkáme dvou modelových řad – standardního iPhonu 15 a iPhonu 15 Pro (nebo Ultra?). O variantách Plus a Max prozatím úniky mlčí. Standardní velikost displeje by se měla zvednout na 6,2 palců u obou modelů. Rozlišení displeje a obnovovací frekvence známy prozatím nejsou, očekávají se však podobné parametry, jako u loňských modelů. Průřez v displeji, tzv. Dynamic Island se objevil už v loňských Pro modelech (recenze), letos by jej však mohla mít ve výbavě i základní verze.

Na USB-C čekáme roky. Dočkáme se letos?

Velmi diskutovanou novinkou, po které uživatelé iPhonů už roky volají, je změna konektoru z obligátního Lightning, na univerzálnější USB-C rozhraní. Ten v telefonech zajistí mnohem lepší konektivitu v podobě rychlejšího přenosu dat i nabíjení. Apple tento standard využívá už poměrně dlouho u svých Macbooků a iPadů, letos by tedy snad měla konečně přijít řada i na iPhony. Svou roli v tom samozřejmě hraje i rozhodnutí Evropské unie, které nařízuje sjednocení konektorů u veškeré prodávané spotřební elektroniky od konce roku 2024.

Na uniklých modelech je také zřejmé, že se Apple rozhodl zachovat model fotoaparátů z předchozích let. Tedy dva objektivy u základního modelu a tři u modelů Pro. Taktéž senzor Lidar má být obsažen jen u vyšších modelů. Parametry jednotlivých čoček ještě v uniklých materiálech nefigurují, na tyto deatily je však ještě brzy.

zdroj: 9to5mac.com

Mluvilo se i o možnosti, že nové iPhony nabídnou na boku senzorická tlačítka, namísto fyzických. To však minimálně u základního modelu iPhone 15 uniklé rendery vyvrací. Pokud se tedy vůbec této novinky dočkáme, bude to jen u prémiových variant Pro.

Na této fotografii se údajně nachází prototyp iPhonu 15 s USB-C rozhraním

Na závěr je třeba dodat, že se stále jedná o neoficiální úniky a nepotvrzené spekulace. Finální produkty tedy mohou vypadat úplně jinak. Je ale pravdou, že se každoročně uniklé fotografie a rendery od reálných iPhonů většinou příliš neliší.

Adam Halamka

Rád používá Apple produkty, ale zajímá se i o technologie a gadgety obecně, jeho největší vášní jsou sluchátka všech kategorií a Star Wars, miluje psy, zbožňuje cestování po celém světě, dokáže ocenit kvalitní hudbu, kterou následně prezentuje v klubech jako dj.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button