Já a můj MacVaše příběhy

Já a můj Mac – Hanka

Profil
Jméno: Hanka
Zaměstnání: ekonomická učetní, vedoucí cukrárny
Jak dlouho používám Mac: několik dní
Oblíbený hardware: MacBook black
Oblíbený software: Mail, iTunes, Safari, Pages, GarageBand
Mac používám na: mailovou komunikaci, prohlížení webu, organizaci práce a času, práci samotnou

Vždy jsem byla zarytým odpůrcem čehokoliv co neslo nakousnuté jablko a vlastně ani nedokáži říci proč. Možná to bylo způsobeno tím, že jsem neustále sledovala manželovi jablečné záchvaty, projevující se velmi častým omýláním superlativ o Apple a jeho produktech, zbytečným navštěvováním svatostánků Apple Premium Resellerů (dříve jsem tomu říkala prostě “prodejna”) a podobnými pro mne ještě do nedávna nevysvětlitelnými úkazy.

Ale neberte mne jako zastánce Windows a klasických PC. Počítačová technika pro mne byla vždy pouze pracovním nástrojem, který jsem blíže nezkoumala. Nepotřebovala jsem nikdy hledat alternativu, nevěděla jsem, že mi někdo může nabídnout víc.

Manžel neustále vysedával u svého Maca a lákal ať si jej vyzkouším, ale nezajímalo mne to. Tedy do chvíle, než se mi před dvěmi měsíci dostal do rukou postarší model plastového MacBooku v černé barvě, konkrétně z roku 2008. Nebudu vám lhát, jsem prostě žena a nejvíce se mi zalíbilo svítící jablíčko na víku MacBooku. Myslela jsem, že tím to vše skončí. Zprvu jsem si s ním jen hrála a ani si neuvědomovala jak mne Lion pohlcuje a začíná bavit. Safari a jeho Top Sites – to mě prostě baví (jsem žena, nezapomínejte), Mail – konečně pořádný klient na elektronickou poštu, GarageBand – výborná hračička, ale hlavně Předvolby systému – celý systém se dá jednoduše nastavit z jednoho místa, to jsem přesně potřebovala. Nechci se zabývat problematikou systému a jeho složitým nastavováním. Chci pracovat a bavit se bez starostí.

Ačkoliv mám svého MacBooka několik týdnů došla jsem k pochopení svého manžela a jeho jablečné posedlosti. Začínám produktům Apple, které mne neustále překvapují něčím novým, věřit a vím, že jsem se vydala tou správnou cestou.

Marian Kadlec

grafik na volné noze, web designer - mariankadlec.cz, manžel, Martínkův tatínek, pošetilec posedlý minimalismem, pojitel bodů, skorobloger - blog.mariankadlec.cz, gastrosexuál, skorofrutarián, Apple user, think different

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button