Novinky

Izraelská společnost pomůže FBI s odblokováním zašifrovaného iPhonu 5C

Soudní kauza mezi společností Apple a FBI nabrala nový směr. Federální úřad na poslední chvíli odvolal soudní slyšení, které se mělo uskutečnit toto pondělí. Chvíli se spekulovalo, co stojí za tímto důvodem, přičemž poslední zprávy zní jasně. FBI získalo partnera, který pomůže s prolomením zabezpečovacího systému v iPhonu 5C, který byl v rukou teroristy v San Bernardinu. Podle aktuálních informací se FBI spojilo s izraelskou společností Cellebrite, která zřejmě použije metodu NAND mirroring pro zkopírování interního úložiště smartphonu.

apple-lockTo vyžaduje fyzické vyjmutí paměťového modulu a připojení k čtecímu zařízení. Následně stačí zkoušet různé kombinace numerického hesla bez rizika smazání obsahu po zadání deseti špatných pokusů.

Celý proces prolomení je poměrně dost náročný na provedení. Velké riziko hrozí už při samotném vyjmutí flash paměti, kdy může dojít k jejímu mechanickému poškození. Pochopitelně zde existuje možnost použití zcela jiné metody. Jasno bychom měli mít v následujících týdnech, kdy má FBI podat zprávu o průběhu vyšetřování.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button