AktualityNovinky

Výsledky z benchmarku prozradily výkon nového iPodu Touch

Apple tuto středu představil sedmou generaci hudebního přehrávače iPod Touch, který se má stát nejsnazší branou do světa Apple Music. Mezi první testery patří redaktoři zahraničního serveru TechCrunch, kteří žhavou novinku podrobili výkonostnímu testu s pomocí aplikace GeekBench.

Snímek obrazovky 2015-07-16 v 20.23.05

O dostatek výpočetního výkonu se stará procesor Apple A8 (64-bit) s taktem 1,1 GHz. Stejný čip se nachází i v aktuálním iPhonu 6, nicméně v případě iPodu došlo k snížení taktovací frekvence o 290Mhz, což se má pozitivně podepsat na delší výdrži integrovaného akumulátoru. Výsledky benchmarku iPod Touch skóroval hodnotou 1379 v single-core testu a 2440 v multi-core. V porovnání s předchozím modelem se jedná o zhruba šestinásobný nárůst výkonu.

Snímek obrazovky 2015-07-16 v 20.23.15

Další parametry zahrnují 1GB operační paměť, Bluetooth 4.1 a WiFi modul s podporou bezdrátového standardu 802.11ac. Nový iPod Touch je vůbec prvním produktem značky, který disponuje Bluetooth v úsporné verzi 4.1. Spojení s příslušenstvím bude méně zatěžovat akumulátor a skvěle se tak hodí pro připojení s bezdrátovými sluchátky.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button