Tipy a triky

Jak na iPhonu vypnout Voice Control

maxresdefault

Do redakční pošty a zpráv na Facebooku nám denně chodí dotazy nejrůznějšího charakteru. Často jde o opakující se prosby, což nás vždy dovede k sepsání rychlého návodu, kterým se snažíme ušetřit nejen náš, ale především váš čas. A právě dnešní návod je reakcí na otázku, kterou jste nám v uplynulých dnech položili nejčastěji.

Mnoho z vás se opakovaně ptalo, jak v iOS vypnout funkci Voice Control, která se automaticky aktivuje po dlouhém stisknutí domovského tlačítka. Hned na úvod pro vás dvě dobré zprávy – jde to a celý proces vám nezabere déle, než několik vteřin života.

Jak v iOS vypnout Voice Control (a Siri)

Jděte do nabídky Nastavení, klikněte na položku Obecné a následně sekci s názvem Zpřístupnění. V nabídce vyberte položku Tlačítko plochy, kde už stačí v sekci Stiskněte a podržte vybrat možnost Vypnuto. A to je celé.

Nyní vás už po delším držení domovského tlačítka nebude otravovat Voice Control a ani Siri, pokud ji nepoužíváte. Pokud si myslíte, že máte v okolí někoho, komu by náš návod pomohl není nic jednoduššího, než kliknout na tlačítko Sdílet, které je pod každým článkem.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

3 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button