Novinky

IPhone X je nejprodávanějším smartphonem světa. Každý osmý prodaný smartphone je iPhone

I když nejsou poslední zprávy týkající se vlajkové lodě Applu zrovna optimistické a jeho prodeje možná nejsou tak vysoké, jak jeho výrobce působně očekával, nemá prodejnost iPhonu X v mobilním segmentu konkurenci. Každý dvacátý smartphone prodaný v únoru byl totiž právě iPhone X. Druhé místo navíc s podílem 3,1 procenta obsadil iPhone 8, kterého následují další dva jablečné modely. 

Celkově tak iPhony podle dat agentury Counterpoint Research tvoří 12,3 procenta ze všech prodaných smartphonů. Podle webu Cult of Mac byl podíl Applu oproti stejnému období loňského roku o 5 procent vyšší. Úspěch iPhonu X však přece jen není tak vysoký, jak Applu původně očekával. Například nedávno vyšly najevo okolnosti, podle kterých Apple snížil objednávky pro výrobu tohoto modelu pro příští čtvrtletí o polovinu.  

Apple pracuje na vlastním řešení virtuální reality. Bude zcela samostatné a nabídne ohromující rozlišení

Až páté místo zaujal jiný výrobce, kterým je čínské Xiaomi se svým modelem Redmi 5A. Nejobávanější konkurent iPhonu – Samsung Galaxy S8 obsadil až šesté místo. Aktuální model deváté generace nebyl ještě ve sledováném období v prodeji. Je tak možné, že data z příštího měsíce už pro novinku ze stáje Samsungu vyzní příznivěji.  

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button