Novinky

iPhone X a iPad Pro získaly prestižní ocenění za nejlepší displej

Apple si vždy potrpěl na to, aby jeho produkty disponovaly kvalitními displeji. Ať už vlastníte jakékoli zařízení s logem Applu, vždy se můžete spolehnout na brilantní zobrazovací schopnosti. Tuto skutečnost nově potvrzuje získané ocenění, které Apple obdržel na každoročním sympoziu Display Week.

Titulem “Display of the Year“ se mohou pochlubit tablety iPad Pro a pochopitelně i výroční iPhone X. Ocenění má podtrhnout dlouholeté snažení a inovativní postupy při vylepšování zobrazovacích technologií. V případě iPadů lze zmínit obnovovací frekvenci 120 Hz, která značně vylepšuje uživatelský zážitek. Kromě plynulejšího posouvání obsahu má pozitivní vliv na latenci při rychlých změnách obrazu (typicky při hraní her) či odezvě při použití dotykového pera Apple Pencil.

Trpělivost růže přináší

Apple s nasazením OLED displeje přišel mezi posledními, nicméně zdrženlivost přinesla své ovoce. Displej v iPhonu X sice vyrábí Samsung, ovšem od panelů v jeho smartphonech se liší v mnoha ohledech. Na první pohled je patrná odlišná kalibrace, která sází na přirozenější podání a méně agresivní projev. Opomenout nelze ani funkci True Tone, která upravuje vyvážení bílé v závislosti na okolním prostředí. Vypíchnout si zaslouží také podporu Dolby Vision a HDR 10, které společně slouží k dalšímu zvýšení finální kvality při sledování obsahu.

Mezi další oceněné společnosti patří Sharp s jejím 70“ televizorem s rozlišením 8K a LG s OLED panelem, jehož plocha slouží zároveň jako reproduktor. Z opačné části ringu si odnesla uznání například čínská firma Synaptics vyvíjející čtečku otisků, kterou lze integrovat do displeje.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button