Novinky

Komponenty iPhonu procestují na své cestě k zákazníkovi vzdálenost na Měsíc a zpět

Je všeobecně známo, že iPhony jsou montovány v Číně. Každý smartphone však obsahuje obrovské množství součástek z nejrůznějšíc materiálu, které jsou těženy ve všech koutech světa. Edwarda Humesa tak napadlo spočítat, jakou vzdálenost všechny kompomenty iPhonu urazí, než se dostanou na pulty obchodů. Celková vzdálenost všech součástek od vytěžení, zpracovánání a konečné montování se tak udajně rovná cestě na Měsíc a zpět.

apple-iphone-6s

Například pouze tlačítko Touch ID, které je vyrobeno ze safírového skla samo procestuje celkem 19 tisíc kilometrů. Když si uvědomíme, že iPhone obsahuje stovky komponentů, ve kterých bychom našli nejrůznější prvky včetně drahých kovů, je výsledná uhlíková stopa jednoho telefonu neuvěřitelně dlouhá. Celkem tak jeden iPhone po částěch procestuje vzdálenost, která by pokryla cestu na Měsíc a také téměř cestou vzdálenost zpět. A jen pro připomenutí se sluší poznamenat, že Měsíc je od Země zvdálený 370 000 kilometrů.

 Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Jeden komentář

  1. Holt když se musí všechno vyrábět ekologicky v Číně a na Thai wanu…. On ten Trump má možná v něčem kapku pravdu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button