AktualityNovinky

Počet aktivních iPhonů ve spojených státech překročil 100 milionů

Podle výzkumné agentury Consumer Intelligence je v současné době pouze ve spojených státech aktivních více než 100 milionů iPhonů. Ve dvou třetinách případů se navíc jedná o model 6 nebo vyšší. Čtyři miliony z tohoto počtu přitom tvoří aktuální iPhone 6s/Plus, který je v prodeji pouze dva měsíce. Data pro tento výzkum byla navíc sbírána už v září. Můžeme tedy říct, že čtyři miliony lidí upgradovalo svůj iPhone takřka ihned po uvedení nejnovějšího iPhonu na trh.

cirpiphoneinstallbase

Zatímco počet aktivních iPhonů 5S se za poslední rok výrazněji nezměnil, u jeho předchůdce, modelu 5, můžeme sledovat strmé snižování podílu. Telefon představený v roce 2012 tak už začíná být pro většinu uživatelů zkrátka zastaralý. Všechny starší modely už pak tvoří zcela zanedbatelnou část. Zajímavě působí také srovnání celkových prodejů iPhonů. V roce 2013, kdy byl představen model 5S se za celý rok prodalo v USA 28 milionů přístrojů, zatímco letošní prodeje dosáhly až k 60 milionům kusů.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button