Novinky

iPhone SE obsahuje součástky tří posledních generací iPhonu

Jak se dalo očekávat, první detailnější rozborky nových Apple produktů, které byly představeny minulý týden na sebe nenechaly dlouho čekat. Například zvědavci ze společnosti Chipworks už dokonce nový iPhone SE stačili rozebrat na součástky. Rozborka mimo jiné zjistila, že  kompaktní smartphone je mixem iPhonů 5s, 6 i 6s. Přesto se ale nejlevněší iPhone dočkal také několika zcela nových komponent.

screen-shot-2016-03-22-at-10-19-07-am

Jak bylo zmíněno také při oficiálním představení, procesor si malý iPhone vypůjčil ze současné vlajkové lodi 6s/Plus. Nyní už však víme, že iPhone SE si z aktuálního vydání jalečného smartphonu přivlastnil také RAM, která tak má kapacitu 2GB. Z předposlední generace s číselným označením 6 pro změnu pochází bezdrátový čip. Ten je podle hodnot Applu údajně až dvakrát pomalejší než ten, který najdeme v novější generaci.

Snímek obrazovky 2016-03-31 v 22.58.28

Z iPhonu 5s, ze kterého nový přírůstek do rodiny jablečných telefonů vychází po designové stránce si pak novinka vypůjčila technologie zabudované pod obrazovkou.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button