Novinky

Výrobce obalů prozradil podobu chystaného iPhone SE

Necelé dva týdny nás dělí od další tiskové konference Applu, kde dojde k odhalení dalších novinek. Nabídku jablečného sadu doplní iPhone SE, jehož hlavní poznávacím rysem se stane čtyřpalcový displej s Retina rozlišením. Přestože dřívější úniky prozradily téměř kompletní výbavu, o designu jsme se toho příliš nedozvěděli. Tedy až do včerejšího dne, kdy zahraniční server Macrumors zveřejnil rendery pocházející od výrobce obalů Spigen.

spigeniphonese-800x523

Z nich si lze všimnout, že iPhone SE bude po konstrukční stránce vycházet z modelu 5s. Za povšimnutí stojí mírně vystouplá čočka fotoaparátu. To by mohlo naznačovat přítomnost stejného čipu, jakým disponuje loňský iPhone 6. To by v praxi znamenalo schopnost pořizování 8Mpx snímků.

spigeniphonesecase1-800x773

Krátce po zveřejnění renderů se zahraniční fóra začala plnit negativními reakcemi uživatelů, kteří nechápavě kroutí hlavou nad recyklovaným designem. Samozřejmě neznáme skutečné důvody, nicméně Apple zřejmě hodlal odpovědět na volání věrných zákazníků po nástupci smartphonu s kompaktními rozměry a úhlopříčkou. Pro konstruktéry tedy nebylo nic snazšího, než vzít aktuální hardware z iPhonu 6 a vložit do menšího těla.

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button