iPhone se opět stal nejprodávanějším technologickým produktem roku 2017

iPhone se opět stal nejprodávanějším technologickým produktem roku 2017

Apple si může díky iPhonu připsat další prvenství. V roce 2017 se iPhone stal vůbec nejprodávanějším technologickým produktem na území Spojených států. Podle analytiků společnosti GBH Insights se Applu podařilo prodat na domácím trhu 223 milionů iPhonů, což je o dvanáct milionů více než v předchozím roce. Na druhé příčce se umístil Samsung s kombinovaným prodejem svých vlajkových modelů Galaxy S8 a Galaxy Note 8, kterých se prodalo 33 milionů.

Třetí pozici zaujal Amazon s jeho chytrým reproduktorem Echo Dot. K němu si našlo cestu 24 milionů zákazníků, což s ohledem na zaměření produktu není vůbec špatné. Opomenout nesmíme ani čtvrté místo, kde se umístil opět Apple s chytrými hodinkami Apple Watch (20 milionů). Slavit může také společnost Nintendo, které se podařilo v Americe prodat na 15 milionů kusů herní konzole Switch.

Co se týče letošního roku, analytici predikují narůstající zájem o smartphony s logem Applu. Hlavním tahounem se údajně stane nová generace modelu iPhone SE a plánované snížení cen. Apple bude chtít více podpořit prodeje svých smartphonů, a kromě iPhonu X (recenze) dojde ke zlevnění všech ostatních modelů.

Zdroj

Autor

Richard Streit
Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

One comment

  • Také jsem v roce 2017 podlehl reklamě a zakoupil jsem tak zvaná chytrá zařízení od Applu. Zjistil jsem , že ona chytrost spočívá v tom , že se i-Phone SE zapíná samo a u Watch series 3 se mění bez pokynu ciferníky. Také nepřítomnost jaého koliv návodu k obsuze a nepoučenost většiny prodavačů se sprovozněním těchto zařízení je jistě chytrým tahem , jak prodat tato zařízení blbým zákazníkům.

    Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.