Novinky

Zájem o iPhone SE zaznamenává Apple zejména v rozvojových zemích

Ačkoliv byl nedávno představený iPhone SE považován spíše za produkt, který dostal za úkol vyplnit existující mezery na trhu, podle prvních zpráv to vypadá, že v rozvojových zemích je zatím zmenšený iPhone hit. Rekordní zájem totiž hlásí Čína a Indie. Alespoň to tedy tvrdí internetová stránka Similarweb, která se po představení novinek Applu zaměřila na nárůst návštěvníků jeho webových stránek.

iphonese1

Ze stejného výzkumu také vyplývá, že v zemích západního světa iPhone SE nejspíš prodejní trhák nebude. Zatímco průměrně se návštěvnost stránek Applu po představení novinek zvedla o 83%, v Indii na webové stránky zavítalo o 150% více návštěvníků a v Číne ještě o 10 procent více. Což je srovnatelné s celosvětovým zájmem o Apple po představení nových vlajkových iPhonů. Tyto informace ostatně korespondují se zprávou CNBC, která tvrdí, že Apple už v Číne obdržel na iPhone SE 3,4 miiony předobjednávek.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button