Novinky

iPhone SE trápí problémy s Bluetooth. Apple již údajně pracuje na nápravě

Neuběhlo ani pár dní od prvních expedic modelu iPhone SE a uživatelé hlásí relativně závažné problémy. Diskuzní fóra se začínají plnit stížnostmi na nekorektní chování smartphonu při připojení k příslušenství skrze Bluetooth. Konkrétně jde o špatnou kvalitu přenášeného zvuku. Někteří majitelé dokonce reportují marné pokusy o spárování s bezdrátovými reproduktory, sluchátky a HF sadami.

iPhone-SE-bluetoothAčkoliv zatím není jasné, co chybu způsobuje, s nejvyšší pravděpodobností půjde o softwarovou záležitost. V případech, kdy iPhone SE slouží jako zdroj zvuku – například při přehrávání hudby, vše funguje bezchybně. Problém nastává pouze u hlasových hovorů či hlasových příkazech. V praxi se jedná například o situace, kdy je zařízení bezdrátově připojeno k multimediálnímu systému v automobilu a uživatel chce s pomocí hlasu zadat cíl trasy. Ze zkušeností v diskuzi je chyba evidována na všech sestaveních operačního systému iOS 9.3. Přestože Apple zatím neučinil žádné oficiální prohlášení, vývojáři již pracují na nápravě v podobě aktualizace, která má dorazit v následujících dnech.

Zdroj

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button