Novinky

iPhone SE může být větším hitem, než Apple čekal

Ačkoliv je iPhone SE poměrně malým zařízením, není vyloučeno, že se z něj stane velký hit. Nové zprávy totiž spekulují o prodejních číslech, která překvapují i samotný Apple. Jablečný gigant totiž údajně zvedl objednávky komponentů pro nadcházející čtvrtletí. Uskopojivé prodejnosti kompaktního iPhonu nahrává především fakt, že v podstatě postrádá přímou konkurenci. V armádě zařízení běžící na operačním systému Android totiž podobně výkonný smartphone minimalistických rozměrů nenajdete.

iphonese-gallery1-2016iPhone SE je navíc také hitem na rozvojových trzích, kde cílí zejména na zákazníky, kteří do ekosystému Applu s nejlevnějším iPhonem proniknou vůbec poprvé. Čtyřpalcový prcek tak představuje jakousi pomyslnou vstupní bránu k ostatním Apple zařízením. Posledním faktem, který naznačuje prodejní úspěchy, je velmi symatická cena, na kterou jsme u Applu doposud nebyli zvyklí. Ve spojených státech se totiž iPhone SE prodává za 399 dolarů. V tuzemsku pak ceny startují už na 12 990 korunách. Vzhledem k tomu, že v telefonu najdeme vnitřnosti téměř totožné se současnou vlajkovou lodí 6s/Plus, je takto nastavená cena opravdu sympatická.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button