AktualityNovinky

Všechno je jinak. Několik indícií naznačuje, že propad prodejů iPhonů se nekoná

Drtivá většina magazínů zaměřených na dění kolem jablečného gigantu včetně toho našeho v posledních měsících informovala, že prodeje hlavního prodejního artiklu Applu – iPhonu zažijí poprvé od svého uvedení v roce 2007 propad. Dnes však server Culf of Mac přišel se zprávou, podle které byly černé scénáře zbytečné. Z dodavatelského řetězce totiž unikají data, která naznačují, že Apple má za sebou rekordní leden.

iphone3-800x450

„Všechny společnosti dodavatelsky závislé na Applu nahlásily rekordně silný leden, výkon byl dokonce mnohem silnější než je v tomto období běžné“ Napsal ve své zprávě analytik společnosti Drexel Hamilton Brian White, který o propadech prodejů zapochyboval jako první. „Po vůbec nejslabším prosinci byl podle nás tento leden nejlepší od roku 2008.“ Dodává.

Leden bývá pro většinu společností tradičně nejslabším měsícem. Jinak tomu obvykle není ani u Applu, i v případě rekordních prodejních výsledků za první měsíc letošního roku tak rozhodně nemůžeme čekat čísla rovnající se předvánočnímu období. Zpráva by však mohla dát impuls akciím, které se už několik týdnů obchodují hluboko pod svou magickou hranicí 100 dolarů na kus.

 

 

 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button