Aktuality

Úžasná statistika: Pokaždé, když se na Zemi narodí dítě, Apple prodá dva iPhony

Před čtyřmi lety překonal gigant z Cupertina velmi zajímavý milník. Na jeden prodaný iPhone se tehdy totiž na světě narodilo jedno dítě. Podle čísel ze současné doby se však tento poměr za uplynulou dobu zvýšil tak, že v dnešních dnech překračuje množství prodaných iPhonů počet narozených dětí hned dvojnásobně.

5238403232_9f812f717f_o-780x520

V roce 2015 dosáhly prodeje iPhonů úrovně 231,4 milionů prodaných kusů. Pokud toto číslo pak vydělíme počtem dní v roce, vyjde nám, že denně se na celém světě prodá 633 000 smartphonů s nakousnutým jablkem ve znaku. Zatímco dětí se každý den narodí asi 360 tisíc. Technicky vzato tak připadá jedno narozené díte na 1,76 prodaných iPhonů.

V posledním čtvrtletí, které trvalo 91 dní pak Apple dokázal prodat 74 milionů telefonů, což při přepočtení na dny a srovnání s počtem nově narozených dává 2,2 prodaných telefonů na jedno dítě. Meta dvou dětí na jeden telefon tak byla překonána.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button