Novinky

Apple už rozdává zakázky pro komponenty iPhonu 8

Od představení iPhonu 7 nás stále dělí zhruba 8 týdnů. Mobilní průmysl je však mimořádně dravé odvětví, ve kterém není radno zaspat. Proto asi jen málokoho překvapí, že v Cupertinu už se rýsují plány také na iPhone 8, se kterým se počítá v roce 2017. Konkrétně pak Apple už v těchto chvílích vyřizuje objednávku na dodávku čipů řady A11. Podle informací serveru Digitimes nechá tentokrát dodávky procesorů na jedné firmě. Největší konkurent Applu – jihokorejský Samsung tím pádem pravděpodobně přijde o jednu ze svých nejlukrativnějších zakázek. Procesory A11 by totiž měla dodávat výhradně společnost TSMC.

chip2

Stejný postup Apple zvolil také v případě očekávaného iPhonu 7, jehož čipy budou také pocházet jen od firmy TSMC. Touto cestou se lidé Tima Cooka budou snažit předejít nepříjemnostem z minulého září, kdy iPhony osazené procesorem Samsungu dosahovaly jiné výkonnosti, než ty osazené technikou TSMC. Procesory s 10nm technologií začne pro přespříští iPhone thaiwanská společnost vyrábět v malých dávkách pravděpodobně už v druhém čtvrtletí příštího roku.

Dodávka čipů pro iPhone modelového roku 2017 je pro Apple životně důležitá. Právě iPhone 8 se totiž má stát přelomovým zařízením, které po třech letech přinese pořádnou dávku inovací zabalených v novém těle.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button