AktualityNovinky

iPhone opět zastavil kulku a zachránil život

Nepřímo zachraňuje každý den nejen iPhone ale i všechny ostatní telefony napříč celým světem stovky lidí. Ze svého mobilního telefonu můžete totiž okamžitě přivolat sobě nebo druhé osobě pomoc. Občas se však stane, že podobný kousek elektroniky zachrání život přímo. V nejnovějším případu byl zachráncem iPhone 4, který zastavil kulku a svému majiteli tak s největší pravděpodobností zachránil život. Oním šťastným přeživším byl student vysoké školy Californské státní univerzity ve městě Fresno. Střelba se odehrála přímo v kampusu školy při ozbrojené loupeži.

iphone-bullet-650x433

Případ, který policie odhalila před chvíli se stal v pondělí, když se ozbrojený lupič vloupal do areálu školy. Maskovaný útočník poté mladého muže následoval domů. Když mu ze zad strhnul jeho batoh, namířil na jeho nohy pistoli aby jej nemohl následovat. Kulku ale naštěstí zastavil iPhone, který měl student v kapse svých kalhot. Útočník tedy mladíka přímo nezasáhl do život ohrožujících partií, přesto je však těžké odhadovat, co by se mohlo stát, kdyby telefon v kapse neměl. Nevíme totiž za jak dlouho se k postřelenému dostala záchrana, mohl tedy klidně vykrvácet.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button