Novinky

Magazín TIME označil iPhone za nejvlivnější zařízení všech dob

Magazín TIME zveřejnil žebříček 50 nejvlivnějších zařízení, které měly na vývoj naší společnosti největší vliv. Není žádným překvapením, že na prvním místě se objevil iPhone. Kromě popularizace mobilních aplikací ovlivnil segment mobilních telefonů a ukázal, jak mají smartphony vypadat. Mimo jiné podstatně změnil náš vztah k práci s výpočetní elektronikou a informacemi. Apple v roce 2007 představil skutečně výkonný počítač, který se vešel do kapes milionům lidí po celém světě. Přestože zde smartphony existovaly několik let předtím, teprve iPhone byl prvním modelem, který se snadno používal a nabídl pohodlné prohlížení internetu na malém displeji.

iphone-2gV seznamu se objevily i další jablečné produtky. Třetí příčku obsadil Apple Macintosh a devátou pak hudební přehrávač iPod, který byl inspirací pro mnoho dalších zařízení. V polovině žebříčku se usídlil iPad, coby zakladní kámen tabletového segmentu.

macintoshDo seznamu se dostaly i další smartphony, konkrétně Motorola Droid, BlackBerry 6210 a Nokia 3210, která se jako první mobilní telefon na světě chlubila integrovanou anténou. Co se týče dalších gadgetů, redaktoři nezapomněli například na chytré brýle Google Glass, Fitbit, Oculus Rift, Sony Walkman či Amazon Kindle.

Souhlasíte s názorem redakce magazínu TIME, případně jaké produkty by podle vás v seznamu neměly chybět?

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button