Novinky

Soudní tahanice je u konce: FBI prolomilo zabezpeční iPhonu ze San Bernardina

Soudní tahanice mezi společností Apple a FBI je u konce. Americké ministerstvo spravedlnosti včera oznámilo, že dokázalo proniknout do iPhonu 5c, který byl majetkem teroristy ze San Bernardina. Vyšetřovatelé údajně využili služeb třetí strany a prozatím neznámým způsobem prolomili zabezpeční. V kuloárech se šušká, že FBI pomohla izraelská společnost Cellebrite, ovšem oficiálně to zatím potvrzeno nebylo.

Federální agenti aktuálně zkoumají získaná data a v následujících dnech by měli zveřejnit oficiální stanovisko. Na dotazy médií se Apple zatím nevyjádřil, nicméně lze předpokládat, že kalifornský výrobce bude po FBI požadovat vysvětlení, jak  se podařilo do iPhonu dostat.

secure-your-iphoneZ konvenčních metod se nabízí NAND mirroring pro zkopírování interního úložiště smartphonu. To vyžaduje fyzické vyjmutí paměťového modulu a připojení k čtecímu zařízení. Následně stačí zkoušet různé kombinace numerického hesla bez rizika smazání obsahu po zadání deseti špatných pokusů.

Největší otazník však visí nad otázkou, zda FBI disponuje možností prolomení ochrany do ostatních zařízení s iOS. Pokud ano, Apple by tím ztratil důvěru na čínském trhu, což by mohlo v krajním případě vyúsit k ztrátě tržního podílu.

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button