Novinky

Nejdráž iPhone 6 pořídíte v Brazílii, Česko na tom není o moc lépe

Pokud jste si mysleli, že iPhone stojí všude na světě zhruba ekvivalent jeho dolarové ceny ve Spojených státech, jste na omylu. Jablečný smartphone lze totiž v různých koutech světa sehnat na velmi odlišné částky. Německá Deutsche Bank si proto nechala udělat průzkum, který ukázal, kde je možno iPhone 6 pořídit nejlevněji a kde za něj naopak zaplatíte nejvíce.

screen-shot-2016-05-19-at-7.14.29-am

Nejdráž za iPhone zaplatíte v Brazílii, kde se letos jeho cena pohubuje kolem 931 dolarů, v přepočtu tedy zhruba 22 300 korun. I to je však o 300 dolarů, méně, než byste za stejný telefon v této zemi zaplatili před rokem. Loni totiž iPhone v Brazílii vyšel na více než 1200 dolarů. V žebříčku ostatních zemí následují Indonésie a Švédsko, kde iPhone vyjde na 865, respektive 796 dolarů.

Podle tabulky jsou nejlevější zemi k pořízení iPhonu jeho domovské Spojené státy, kde se dá jablečný smartphone pořídit za 598 dolarů, což v přepočtu činí 14 300 korun. Pokud by Deutsche bank srovnávala také Českou republiku, nedopadla by nejlépe. Česká startovací cena totiž činí 17 900 korun, což v přepočtu na dolary představuje 749 dolarů. V neprospěch České Republiky v tomto srovnání však momentálně hraje svou roli slabá koruna.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Back to top button