Novinky

Inženýři Applu přiznali, že vyrobit 100% bezpečný iPhone je prakticky nemožné

Zřejmě nikoho, kdo sleduje dění okolo společnosti Apple neminula kauza kolem proniknutí do zablokovaného iPhonu 5c, který patřil teroristovi ze San Bernardina. Americký výrobce byl ze strany bezpečnostních úředníků kritizován za svůj odmítavý postoj k poskytnutí zadních vrátek do operačního systému iOS. Krátce po vyjádření, v němž FBI oznámila, že s pomocí třetí strany získala přístup k uloženým datům, se objevilo další prohlášení. To pocházelo od inženýrů společnosti Apple, podle nichž je prakticky nemožné vyvinout absolutně bezpečný iPhone.

bgr-iphone-6-top

jeden z předních vývojářů v rozhovoru pro CNN uvedl, že by rádi získali informace, jakým způsobem se podařilo FBI do iPhonu proniknout. S ohledem na průběh celé kauzy je krajně nepravděpodobné, že federální úřad prozradí jakékoli podrobnosti.

Tim Cook v několika rozhovorech přislíbil, že jeho zaměstnanci budou pokračovat v boji za práva občanů proti šmírovacím praktikám světových vlád. V praxi to bude znamenat mnohem vyšší tlak na silnější šifrování pro zajištění soukromí a bezpečnosti uživatelů, kteří používají produkty s logem nakousnutého jablka. Bohužel v technologickém světě od nepaměti platí pravidlo, podle kterého není žádné zabezpečení stoprocentní.

Zdroj

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button