AktualityNovinky

Trable zimních měsíců brzy skončí. iPhone pozná dotek i přes rukavici

Každý obyvatel naší kotliny vlastnící smartphone zcela jistě potvrdí, jaká muka přináší v mrazivém zimním počasí pouhé používání telefonu s dotykovým displejem. Ačkoliv jsou kapacitní obrazovky ve všech měřitelných ohledech mnohem lepší, než dávno přežitá odporová technologie, v nejchladnějších měsících roku měl tento starší typ displeje v jednom ohledu navrch. Bylo jej totiž možné ovládat i v rukavicích, což samozřejmě u obrazovky, která je schopná reagovat jen na lidskou tkáň není možné. A tak, pokud nemáme speciální rukavice, které jsou určené přímo pro ovládání obrazovek dnešních smartphonů, musíme dennodenně  trpět při neustálém sundávání rukavic.

mujjo-touchscreen-gloves-typing

Někteří výrobci, mezi které se řadí i Samsung už tento problém, který například californské uživatele asi moc netrápí, u některých svých modelů vyřešili. Fanoušci Applu se ale podobné novinky nedočkali, tedy alespoň zatím. Podle dnes zveřejněné patentové žádosti se totiž Apple chystá právě tento problém také odstranit. Nová technologie, byla nazvána “Glove Touch Detection” , což se dá přeložit jako detekce doteku v rukavici.

Smartphone-im-Winter (1)

Displeje budoucích iPhonů by tak byly obohaceny o schopnost rozeznat stisk i v případě, kdy by mezi prstem a obrazovkou ležela ještě jedna překážka, v tomto případě samozřejmě rukavice. Faktem zůstává, že Apple chrlí do světa stovky patentů, je tedy logické, že ne každý se dočká reálného nasazení do výroby. U detekce stisku i v rukavicích jsme ale optimističtí. Právě ovládání iPhonu během zimních měsíců totiž nemusí být vždy příjemné.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button