Novinky

Apple plánuje představit 5,8″ iPhone AMOLED displejem

Tchajwanská redakce serveru DigiTimes zveřejnila zajímavou informaci, podle níž Apple plánuje produkci iPhonu s 5,8” AMOLED displejem. Zpráva vychází ze zdrojů s přímým napojením na dodavatelské řetězce. Nový model se údajně objeví až v roce 2018, ovšem existuje vysoká pravděpodobnost, že kalifornský výrobce celý proces urychlí a obří smartphone odhalí o rok dříve. Současná nabídka zahrnuje tři modely s odlišnou úhlopříčkou od 4” do 5,5”.

V roli primárního dodavatele zobrazovacích panelů se objeví divize Samsung Display, k níž se později mají přidat LG Display a Japan Display. Velký otazník však visí u společnosti Japan Display, která v současné době nedisponuje dostatečnými kapacitami pro masovou výrobu AMOLED panelů.

iphone-7-display

Podle nynějších predikcí bude Apple dodávat zhruba 50 milionů kusů iPhonu s (AM)OLED displejem v prvním roce po zahájení komerčního prodeje. To by mohlo naznačovat, že AMOLED technologie bude výsadou pouze jednoho modelu.

Souboj titánů: Porovnali jsme Samsung Galaxy S7 edge a iPhone 6s Plus

Přestože displej v aktuální generaci iPhonu dosahuje velmi dobrých kvalit, v porovnání s AMOLED panely vypadá jako chudý příbuzný. Zobrazovací technologie v posledních letech urazily nesmírný kus cesty a IPS  zobrazovače jednoduše přestávají dávat smysl. Implementace pokročilejší technologie nemusí znamenat pouze lepší zobrazovací schopnosti.

Pokud softwarový vývojáři dokáží adekvátně přizpůsobit uživatelské rozhraní tmavším odstínům, displej nespotřebuje tolik drahocenné energie z akumulátoru. Tato skutečnost vychází ze základního principu AMOLED obrazovek, kdy černá barva znamená vypnutý pixel a tudíž nulovou spotřebu.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button