Novinky

Dodavatelé Applu bojují za AMOLED displej v dalším iPhonu

Společnosti Samsung a Foxconn apelují na Apple, aby jeho další iPhone osadil lepším displejem. Samsung z pozice lídra v oblasti výzkumu OLED panelů je údajně velmi blízko k vybudování specializovaných linek pro výrobu zobrazovacích jednotek určených výhradně pro nový smartphone od Applu. Podobné plány má i Foxconn, který chystá vybudování továren s kapacitou 9,85 milionů 5,5” OLED displejů.

ceskymac1Ilustrační obrázek

Aktuální predikce vycházející z odborných posudků počítají s masivním nástupem OLED displejů napříč celým segmentem spotřební elektroniky. Kromě nátlaku na amerického výrobce se mezi firmami Foxconn a Samsung rozehrává bitva o získání lukrativní zakázky. Kdo z konkurenčního boje vyjde jako vítěz je v tuto chvíli předčasné soudit. Velkou roli budou hrát výrobní kapacity a pochopitelně i kvalita. V mnohem lepší vyjednávací pozici se aktuální nachází Foxconn, který má s Applem velmi dobré vztahy.

Podle nedávných spekulací Apple plánuje uvedení iPhonu s OLED displejem až v roce 2017. Tento krok se mu ovšem nemusí vyplatit. Konkurence už nyní začíná využívat nabídky Samsungu a jeho AMOLED obrazovek. Aktuální řada iPhonu 6s/Plus sází na IPS panel, nicméně v porovnání s OLED technologií působí doslova jako chudý příbuzný.

OLED technologie nabízí mnohem lepší zobrazovací schopnosti v čele s bravurním podáním černé barvy. Jedinou nevýhodou je kratší životnost způsobená vypalováním obrazu. Tento neduh lze vyřešit softwarovou úpravou a speciálními řadiči, které degradaci panelu zabrání.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button