AktualityiPhoneNovinky

6 důvodů, proč je iPhone 6s Plus nejlepším smartphonem na trhu

Při každém uvedení „eskové“ řady iPhonů se vyrojí otázky, zda má smysl přecházet z předešlého modelu nebo vyčkávat na další generaci, která nabídne další inovace a nový design. Naše prozatimní zkušenosti z několikatýdenního testování zatím naznačují, že Apple se v letošním roce skutečně snažil a naservíroval svým zákazníkům propracovaný produkt. Ačkoliv se toho po vzhledové stránce příliš nezměnilo, zbytek výbavy z něj dělá zařízení aspirující na titul nejlepšího smartphonu na současném trhu. V následujícím textu se pokusíme vypíchnout nejzásadnější důvody, pro které stojí za to otevřít peněženku a vysázet více jak jeden průměrný plat českého občana.

Akumulátor

V tomto bodě nebudu chodit okolo horké kaše a rovnou prozradím, že iPhone 6s Plus nabízí bezkonkurenčně nejlepší výdrž ze všech vlajkových modelů z roku 2015. V průběhu pracovního týdne dostává náš redakční kousek skutečně zabrat a pouze v jediném případě se stalo, že indikovaná kapacita klesla pod 25 procent.

battery_life

Přestože je celková kapacita nižší v porovnání s loňským předchůdcem, systémová optimalizace a pokročilejší architektura čipsetu tento nedostatek s grácií vyvažuje. Za předpokladu, že nebudete z hardwaru ždímat maximum a aktivujete „Režim nízké spotřeby“, po nabíječce sáhnete zhruba jednou za dva dny.

Čipset Apple A9

Apple se na tiskové konferenci pochlubil, že jeho SoC Apple A9 patří na vrchol současné produkce a v podstatě nemá ve světě mobilních zařízení konkurenci. Výsledky syntetických benchmarků toto tvrzení pouze dokazují.

apple_a9

V žebříčcích poráží jak Snapdragon 810 od Qualcommu, tak i Exynos 7420, který pohání celou rodinu Samsung Galaxy S6 a Galaxy Note 5. Veškeré reakce systému jsou okamžité a v podstatě nemáte šanci iPhone 6s/Plus dostat do úzkých.

Konstrukce

Asi všichni z vás mají ještě v živé paměti aféru, která se točila kolem nepříliš tuhé konstrukce. U letošní modelové řady však výrobce vsadil na mnohem pevnější slitinu hliníku (7000 series), jenž byla primárně vyvinuta pro použití v leteckém průmyslu. Nové iPhony jsou díky tomu pevnější a při běžném užívání nehrozí, že by začaly kopírovat tvar “banánu“.

iPhone_6s_konstrukce

3D Touch

Zatímco výše zmíněné změny můžeme za určitých okolností považovat za přirozený vývoj, 3D Touch se nebojím označit za funkci, která mění pravidla hry. Technologie vychází ze speciální vrstvy disponující senzory pro rozpoznání úrovně tlaku.

tech-apple-live-event-september-2015-12_2

Ačkoliv to nemusí být z propagačních materiálů zřejmé, 3D Touch je silně návykovou záležitostí, která usnadňuje a zároveň zrychluje práci s telefonem. Vývojáři softwaru si velmi rychle uvědomili potenciál této funkce a začínají s její integrací do svých aplikací, jejichž počet narůstá každým dnem.

Fotoaparát

Fotoaparát byl vždy silnou stránkou jablečných smartphonů, nicméně za poslední roky krajně zaostával za konkurencí v počtu megapixelů. Pokud patříte mezi zkušenější uživatele, ihned namítnete, že kvalita pořízených snímků nestojí na rozlišení, ovšem píše se rok 2015 a 8Mpx fotoaparát působí skutečně archaicky. Nové iPhony se nyní mohou pochlubit 12Mpx snímačem, jehož výsledky jsou více než přesvědčivé.

iPhone-6-camera

Je pouze škoda, že optická stabilizace zůstala výsadou modelu iPhone 6s Plus. Mile nás překvapila míra detailů, ostrost a kvalita za zhoršených světelných podmínek. Nejsilnější disciplínou je ovšem natáčení videa, kde iPhone 6s Plus naprosto exceluje a jen těžko bude hledat přemožitele.

Operační systém

Pokud mě potkáte na ulici, je velice pravděpodobné, že po kapsách budu mít zařízení s operačním systémem Android, iOS a Windows Phone. Možná si říkáte proč volím tento typ těžko pochopitelného masochismu, nicméně důvodů k tomu mám hned několik. První z nich vychází z mé duše technologického nadšence.

ios9

Jednoduše miluji vše, co obsahuje alespoň několik mikrogramů syntetického křemíku a pár milionů tranzistorů živených zdrojem elektrické energie. Dalším aspektem je snaha o maximálně objektivní pohled, čehož nelze dosáhnout jinak, než praktickou zkušeností s ostatními platformami. Na těchto základech se nebojím prohlásit, že iOS 9 je perfektně odladěný systém, který je radost používat.

3d_touch

Ani nejvýkonnější smartphone s Androidem nedokáže navodit podobný uživatelský zážitek. Zařízení jako celek funguje bez jediného zaváhání a za všech okolností se na něj můžete spolehnout.

Jelikož každá mince má dvě strany, ani iPhone 6s Plus není bez chyb. Jejich formulaci si necháváme do recenze, kterou vám přineseme v následujících dnech. Pokud máte individuální dotazy či připomínky, využijte komentářů pod tímto článkem.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button