AktualityNovinky

Force Touch displej v iPhone 6s pomůže v rychlejším ovládání telefonu

Displej citlivý na sílu stisku se nejspíš stane hlavní novinkou zanedlouho představených iPhonů 6s a 6s Plus. Server PhoneArena nyní odhalil k čemu může být takový displej dobrý. Člověk, který takzvaný Force Touch displej již zkoušel prozradil, že podle různě silného stisku umožní uživateli pohybovat se v telefonu pomocí zkratek. Nový iPhone údajně ukáže ve spodní části obrazovky možný výběr aplikací. Podobné menu by se také mělo zobrazit kolem místa uživatelova silnějšího stisku. Zdroj udává také konkrétní příklad použití nového prvku. V aplikaci Mapy díky nového displeji například zadáte cílovou destinaci mnohem rychleji než bylo doposud zvykem. V Hudbě zase bude silnější stisk na skladbu znamenat uložení písničky do playlistu nebo uložení skladby do offline módu.

iPhone-6s-all-edition

První aplikace s podporou Force Touch displeje by se v Appstore měly objevit hned na podzim při zahájení prodeje nových iPhonů. Dá se však očekávat, že těchto aplikací bude zprvu velmi málo a na větší nabídku si budeme muset počkat. iPhone 6s a 6s Plus by měl dále disponovat novým typem hliníku, který se dnes používá v Apple Watch. A to zejména kvůli zamezení ohýbání a ušetření váhy. Také se dočkáme nového procesoru Apple A9, ten by měl svůj výkon doručovat efektivněji a to zejména kvůli úspoře energie. Zvýší se také kapacita RAM a to na 2 GB. Nové iPhony budou představeny 9. září.

Zdroj

 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button