AktualityNovinky

iPhone 6s má nižší kapacitu akumulátoru než loňský model

Téměř při každém odhalení nových iPhonů se Apple chlubil jejich výdrží, která byla vyšší než u předešlého modelu. Letos tento údaj na tiskové konferenci nezazněl, což vyvolalo řadu otázek. Možným důvodem je nižší kapacita integrovaného akumulátoru činící 1715 mAh. V porovnání s iPhonem 6 se jedná o 95 mAh menší hodnotu.

https://www.youtube.com/watch?v=cSTEB8cdQwo

Pohled pod kapotu nového iPhone 6s prozradil skutečnou kapacitu baterie, která je nižší než jakou disponuje loňský iPhone 6

Za touto skutečností zřejmě stojí nedostatek vnitřního prostoru, kam se nově nastěhovala jednotka Taptic Engine zodpovědná za haptickou odezvu. Celková výdrž však neutrpěla a zůstala na stejných hodnotách jako u iPhone 6. Svůj podíl na tom má nový čipset Apple A9 doprovázený  2GB operační paměťí a LTE modulem, který má nižší energetické nároky.

iphone-6s-video-batteryZa zmínku stojí zároveň fakt, že ačkoliv iPhone 6s a 6s Plus disponují poměrně nevýrazně kapacitní baterií, jejich výdrž na jedno nabití vykazuje lepší hodnoty, než konkurence s operačním systémem Android. Místy až maniakální snaha o dokonalé skloubení hardwaru a softwaru v tomto ohledu hraje nemalou roli, která příkladně zapadá do celkové filozofie společnosti Apple.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button