AktualityNovinky

Iphone 6s dostane LTE čip od Qualcommu, pochlubí se rychlostí 300 Mbps

Jedním z největších vylepšení daší generace iPhonu se stane přebudovaný bezdrátový systém využívající nejmodernější LTE čip od společnosti Qualcomm. Tato informace se odvolává na uniklé snímky jednoho z předprodukčních vzorků, který odhaluje základní desku smartphonu. Ze snímku si můžeme všimnout přítomnosti přepracovaného modulu s označením MDM9635M (9X35), který slibuje výrazné zlepšení výkonu v oblasti bezdrátového přenosu dat.

9to5mac_6s3

Pokud budeme vycházet z teoretických možností, tak nový iPhone nabídne rychlost stahování až 300 Mbps, což je zhruba dvojnásobek současné hodnoty. Celkový výkon však pochopitelně ovlivní celá řada faktorů zahrnující například sílu signálu. V praxi lze proto počítat s propustností 225 Mbps, což je stále působivá hodnota. Nová generace LTE čipu je vyráběna 20nm procesem, což podle slov Qualcommu vede k nižším energetickým nárokům a kompaktnějšími rozměry.

9to5mac_6s16

Získaný prostor tak Apple může využít k osazení větším akumulátorem. V kombinaci s novými funkcemi iOS 9 pro úsporu energie a modernizovaným hardwarem to vypadá, že iPhone 6s nabídne mnohem větší výdrž, než jeho aktuální sourozenec.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button