AktualityNovinky

iPhone 6s disponuje výkonnějším procesorem než nový Macbook

Do oficiálního zahájení prodejů modelu iPhone 6s/Plus zbývá ještě několik hodin, nicméně na internetu se objevily již první recenze a reálné zkušenosti. Mezi ty nejzajímavější se řadí postřehy Johnyho Grubera, který se kromě jiného zaměřil na srovnání výpočetního výkonu. Do pomyslného ringu proti sobě postavil iPhone 6s a 12” Macbook s procesorem Intel Core M.

Snímek obrazovky 2015-09-24 v 20.31.03

Poměrně nezvyklý duel přinesl neméně zajímavé výsledky, v kterých má překvapivě navrch iPhone 6s. Mírně odlišná situace nastala ve výsledcích srovnání všech procesorových jader, kde těsně zvítězil Macbook. Pokud se na rezultát podíváme z širšího hlediska, zaslouží si inženýři Applu hlubokou poklonu. Snaha o maximální efektivitu je zde naprosto evidentní. Architektura mobilních procesorů pomalu dohání své „plnotučné” příbuzné ze světa dospělých počítačů.

Snímek obrazovky 2015-09-24 v 20.31.22Při pohledu na výsledky srovnávající starší generace iPhonu je patrný markantní nárůst v oblasti výpočetního výkonu

Zde se přímo nabízí otázka nasazení procesorů ARM do budoucích Macbooků. Tato myšlenka by však mohla v praxi fungovat pouze za předpokladu, že by Apple do OS X integroval nativní podporu pro mobilní hardware. Vzhledem k uvedení iPadu Air se zřejmě s něčím podobným nepočítá, ale kdo ví, jak bude firemní filosofie vypadat za další pět či deset let.

Pokud se chcete o iPhonu 6s dozvědět více, nezapomeňte nás bedlivě sledovat. Již brzy vám naservírujeme první dojmy, podrobnou fotogalerii a srovnání s jihokorejskou konkurencí.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button