Novinky

iPhone 16 Pro dostane vylepšený 48megapixelový ultraširokoúhlý objektiv

Ultraširokoúhlý objektiv v nynějším iPhone 15 a 15 Pro je již pátou generací tohoto typu senzoru, jímž iPhony disponují. Za poslední čtyři generace tedy Apple stihl doladit některé nedostatky a celkově posunul vlastnosti tohoto objektivu. Nadále je ale samozřejmě co vylepšovat a jednou z oblastí, kde by mohl ultraširokoúhlý senzor doznat zlepšení, je nativní rozlišení. Ačkoliv hlavní objektiv již od iPhonu 14 Pro disponuje 48 Mpx, tak vyšší rozlišení je dostupné pouze na tomto jediném senzoru. Dle leakera s přezdívkou Instant Digital by se však měla situace změnit u iPhone 16 Pro, kde by se 48Mpx rozlišení mělo dostat i do ultraširokoúhlého fotoaparátu.

Tato novinka by zlepšila ostrost fotografií, a to hlavně u velkých formátů či při velkém přibližování objektů na fotce. Dále bychom se měli dočkat technologie pro spojování 4 pixelů do jednoho, vyššího rozlišení a kvaltinějších výsledků za zhoršených světelných podmínek. Fotky by tak mohly být zachyceny s více detaily a menším množstvím šumu i na tomto objektivu, který v současné verzi nepatří mezi ty nejlepší.

Pokud by se tato spekulace naplnila, znamenalo by to s největší pravděpodobností i podporu Apple ProRAW pro ultraširokoúhlý objektiv. Tento režim se hodí zejména pro uživatele, kteří chtějí z fotografií na iPhone dostat naprosté maximum a po pořízení ještě fotky upravují ve specializovaných aplikacích. Touto technikou je poté možné dosáhnout vysoké míry detailů a obecně velmi kvalitního výstupu.

Jako všechny spekulace je nutné brát i tuto se značnou rezervou. Leaker Instant Digital má dosti smíšenou úspěšnost u předchozích úniků a rozhodně se tedy nejedná o ověřené informace. Do představení iPhone 16 navíc zbývá zhruba 9 měsíců a za tuto dobu se mohou podobné informace klidně ještě několikrát změnit.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button