Novinky

iPhone 16 přijde s novým uspořádáním zadních fotoaparátů, designem budou připomínat starší modely

Za posledních několik let došlo u iPhonu ke změně rozložení čoček zadního fotoaparátu už mnohokrát. Důvodem pro úpravu modulu bylo obvykle přidání další čočky, zlepšení parametrů stávajících objektivů či kvůli estetickému hledisku, aby se stávající generace odlišila od těch předchozích. Nyní se má tato situace, kdy se mění design modulu, znovu opakovat, a to konkrétně u iPhone 16 a 16 Plus.

Dle posledního úniku od leakera Majin Bu se má totiž iPhone 16 opět vrátit k vertikálnímu rozložení fotoaparátu, jak tomu bylo naposled u základních iPhone 12. Společně s touto zprávou poté tento leaker sdílí i obrázek, jenž  změnu prezentuje. Pod tento příspěvěk však napsal komentář další spekulant, a to URedditor. Ten ve volném překladu uvádí: „Super únik, ale je to vzhůru nohama,“ čímž naznačuje, že větší z objektivů, čili ultraširokoúhlý, by měl být ve skutečnosti na spodní straně. Toto rozložení by poté dávalo i větší smysl vzhledem k tomu, jakým způsobem je modul zadního fotoaparátu u iPhone postaven nyní.

Důvodem, proč by dávala tato změna poskládaní čoček v modulu fotoaparátu smysl, je podpora nahrávání prostorového Spatial videa. To je totiž nyní dostupné pouze na iPhonech 15 Pro a 15 Pro Max kvůli tomu, že pouze u modelů s přídomkem „Pro“ jsou širokoúhlý a ultraširokoúhlý objektiv při horizontálním natáčení vedle sebe, což tato funkce vyžaduje. A jelikož mají základní iPhony 15 čočky poskládané úhlopříčně, nelze při natáčení docílit prostorového efektu.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button