Novinky

iPhone 12 nabídne díky speciálnímu 3D snímači lepší portrétový režim a novou aplikaci pro rozšířenou realitu

V souvislosti s chystaným iPhone 12 se čím dál častěji hovoří o novince, která má zásadně vylepšit fotografické vlastnosti. Řeč je o 3D snímači, který se usídlí na zadní straně smartphonu. Jeho hlavní úlohou bude hloubkové snímání prostoru za pomoci laseru. Součástí modulu mají být také další senzory, které ve spolupráci se speciálním softwarem posunou schopnosti portrétového režimu. Zároveň od toho lze očekávat lepší zážitek při používání aplikací pro rozšířenou realitu.

Výhradním dodavatelem této součástky se stane společnost Lumentum, která má s tímto typem technologie bohaté zkušenosti. V jistém ohledu se bude jednat o další generaci snímače, který Apple používá od roku 2017, respektive od uvedení iPhonu X. Zde se totiž poprvé objevil modul True Depth kamery, která krom jiného obsluhuje funkci Face ID.

Zdroj: Technizo

Společně s novým iPhonem 12 se má objevit také zbrusu nová aplikace pro rozšířenou realitu, která uživatelům zprostředkuje nový pohled na okolní svět. V praxi to bude fungovat tak, že například když namíříte telefon na konkrétní produkt v prodejně, na displeji uvidíte kontextové informace zahrnující třeba cenu a další parametry. Apple na tomto projektu již začal jednat z několika partnery, mezi nimiž údajně figuruje několik světoznámých značek.

Přestože o 3D snímači v iPhonu 12 víme zatím pramálo, všechny dosavadní indicie naznačují, že půjde o funkci, do níž Apple vkládá nemalé naděje. Ostatně samotný Tim Cook již několikrát oficiálně prohlásil, že rozšířená realita patří mezi technologie, kterým bude patřit blízká budoucnost.

Zdroj
idownloadblog

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button