Novinky

iPad, sladkosti i čaj. Apple svým zaměstnancům v Číně rozesílá speciální balíčky

Šíření koronaviru, který trápí už nejen Čínu, ale také například Itálii nebo Jižní Koreu, začíná zasahovat do života firem. Je logické, že stojí o to udržet své zaměstnance zdravé. Proto firmy napříč světem aktuálně ruší pracovní cesty, konference i účasti na veletrzích. Riziko nákazy je zkrátka příliš vysoké. Někteří zaměstnanci ovšem mají tu smůlu, že už v nejhůře postižených lokalitách působí.

To se týká i Applu, jehož pracovníci uvízli v Číně. Apple se jim snaží pomoci aspoň tak, že pro své pracovníky připravil speciální balíčky. Kromě jídla a hygienických prostředků v nich najdou také iPady. Podle Applu jej mohou využívat třeba děti pracovníků, které si tak zkrátí dlouhé chvíle. Stejně tak jsou v balíčku i sladkosti. Apple v dopise, který balíček doprovází, popřál zaměstnancům sílu a ujistil je, že pro ně a jejich rodiny dělá maximum.

Na skládací iPhone ještě chvíli zapomeňte, Apple k tomu má velmi pádné důvody

Šéf Applu Tim Cook během oznamování finančních výsledků společnosti za poslední období veřejnosti sdělil, že společnost v souvislosti s šířením nové nemoci omezila firemní cestování. Cook ovšem zároveň vyjádřil přesvědčení, že Čína epidemii zvládne. Podle jeho slov už se šíření nemoci Covid19 v Číně dostává pod kontrolu. To může být pravda. Velký otazník ovšem stále visí nad dalšími zeměmi.

Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close