AktualityNovinky

V Pixaru testují iPad Pro. Jaké jsou jejich první reakce?

Vedoucí pracovník studia Pixar Michael B. Johnson se na sociálních sítích pochlubil, že jeho tým poctila vzácná návštěva z Applu a donesla několik nových iPadů Pro včetně stylusu Pencil a klávesnice Smart Keyboard. Rázem se objevila řada dotazů směřující ke stále diskutované funkci pro detekci dlaně položené na plochu displeje.

Snímek obrazovky 2015-09-29 v 21.14.26

Podle reakcí nemá iPad Pro v těchto situacích naprosto žádný problém, čímž nadobro vetoval dřívější spekulace na toto téma. Johnsonův tým se zaměřuje na vývoj nástrojů používaných v raných fázích vývoje animovaných filmů. Jejich úkolem je hledání rychlých způsobů pro prototypování jednotlivých animací, z kterých se skládají delší sekvence a následně celý film. Pokud si věci zasadíme do kontextu, zjistíme, že Apple s novým iPadem Pro nehodlá primárně cílit na běžné uživatele, nýbrž na korporátní sféru.

Snímek obrazovky 2015-09-29 v 21.15.52

Ostatně velký displej se do domácích podmínek příliš nehodí a jeho smysluplné využití by zde nedávalo velký smysl. Naopak ve specializovaných oborech se může stát neocenitelným pomocníkem. Nejvíc bude pochopitelně záležet na dostatku aplikací, které tablet dokážou přetransformovat v užitečný nástroj. Do budoucna bude zajímavé sledovat, jak se Applu podaří v tomto segmentu prorazit a v jakých odvětvích najde nejširší využití.

https://www.youtube.com/watch?v=iicnVez5U7M

S oficiálním zahájením prodeje se počítá v průběhu letošního listopadu. Koncové ceny odstartují na částce 799 USD (zhruba 24 000 Kč), za vrcholnou variantu s 128GB interním úložištěm zaplatíte 1079 USD (přibližně 32 500 Kč)

Zdroj

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button