AktualityNovinky

iPad Pro oficiálně: Na nic podobného ve světě tabletů nenarazíte

„Dnes pro vás mám největší novinku o iPadu od doby, co byl představen iPad“, začal s představování iPadů Tim Cook. Zatím to tedy vypadá, že spekulace se stávají realitou, iPad Pro bude opravdu představen a opravdu se tak stane dnes. Jedná se o nejvýkonnější tablet, který  kdy byl vyroben. Přesně, jak pravily spekulace, nový král iPadů dostal úhlopříčku 12,9 palců. Na tomto rozměrném displeji najdeme 5,3 miliony pixelů, tedy více, než má MacBook s retina displejem. iPad Pro je rychlejší než 80% počítačů, které byly v posledních měsících představeny. Proběhlo také srovnání s původních iPadem, iPad Pro je totiž 22 krát rychlejší než jeho 5 let starý předchůdce. A to zejména díky novému A9X čipu, který je opět dvakrát výkonnější než jeho loňský předchůdce. To vše při 10 hodinové výdrži baterie.

Snímek obrazovky 2015-09-09 v 22.18.48

Osazen bude nový iPad hned čtyřmi reproduktory. Váha celého zařízení je pouze 700 gramů. Speciálně pro iPad Pro byla také právě představena zcela nová klávesnice Smart Keyboard. Další spekulace se také stala pravdou, na velkoplošné obrazovce se právě objevil stylus. Applem nazvaný Apple Pencil. Chytrá tužka bude rozeznávat sílu stisku, to pomůže například při kreslení. „Nová tužka vám dává možnost dotýkat se jednotlivých pixelů“. Uzavřel svou řeč při představování nového stylusu Jony Ive. Další překvapení. Nyní o novém iPadu Pro mluví zaměstnanec Microsoftu.

Snímek obrazovky 2015-09-09 v 22.20.40

Jde o šéfa Microsoft Office, který hovoří o nových možnostech na představovaném iPadu s právě touto aplikací. Jako další následuje názorná ukázka multitaskingu při rozdělené obrazovce.

Snímek obrazovky 2015-09-09 v 22.16.59

Zveřejněny byly také ceny. Prodávat se nový tablet bude ve třech variantách. Nejlevnější iPad Pro vyjde na 799 dolarů za 32GB variantu. Střední cestu představuje iPad se 128GB úložištěm s cenou 949 dolarů. Vrchol nabídky bude představovat varianta se stejnou kapacitou interního úložiště, navíc ale dostane kromě Wi-Fi také podporu LTE, ta vyjde na 1079 dolarů. Apple Pencil potom výjde na 99 dolarů a Smart Keyboard si budete moci pořídit za cenu 169 dolarů.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

3 Komentáře

  1. Na tohle se opravdu těším a velmi uvažuju o pořízení, při sledování keynote jsem měl podobný pocit jako při uvedení prvního iPadu v roce 2010, prostě to bylo WOW 🙂 Snad bude v listopadu dostupný i u nás a snad bude i dostatek kusů.

    1. Souhlasím, iPad Pro je skutečně zajímavé zařízení. Jen trochu zamrzí, že Apple neintegroval vrstvu s Force Touch

  2. Docela sem zvědavej, kdo si povede líp v prodejích, jestli iPad Pro nebo Surface od MS. Jsou to hodně podobná zařízení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button