AktualityiPadNovinky

iPad Pro odkrývá svá tajemství. Výbava má zahrnovat stylus a Force Touch

S nadcházející konferencí WWDC 2015 se stále častěji začíná hovořit o novém tabletu iPad Pro. Údajně půjde o zařízení určené na profesionální práci s grafikou, čemuž pochopitelně bude odpovídat hardwarová výbava. Anonymní zdroj blízký výrobci prozradil, že iPad Pro dorazí s vestavěným NFC čipem a portem USB-C. Další zvěsti avizují přítomnost doplňkového příslušenství v podobě stylusu připojeného skrze technologii Bluetooth 4.0. Mezi jeho přednosti má patřit propracované rozpoznávání tlaku, další podrobnosti o výbavě a začlenění do systému prozatím chybí.

Dimensions-iPad-Pro-Air-Plus-800x655Render odhalující údajné rozměry chystaného iPad Pro

Po vzoru Apple Watch či letošní revize Macbooku Pro dojde k integraci technologie Force Touch s haptickou odezvou. Dotykový displej se opět pochlubí Retina rozlišením a nízkou latencí. Podle analytiků nemáme v případě stylusu očekávat jeho přítomnost v základním balení, což s ohledem na obchodní politiku Applu dává smysl. Velkou neznámou však zůstává operační systém. Podle zákulisních informací je vysoká pravděpodobnost nasazení OS X v nové verzi, která bude uzpůsobena pro dotykové ovládání.

maxresdefaultIlustrační obrázek

Pokud se má skutečně jednat o zařízení určené profesionálům, tato možnost není zcela vyloučena. Oficiální představení se očekává v červnu letošního roku, přičemž se má opakovat podobná situace jako v případě Apple Watch. Po samotné prezentaci nastane hluché období s fyzickou dostupností v posledním čtvrtletí letošního roku.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button