Novinky

Borci z iFixit rozebrali iPad Pro 9,7. Našli menší baterii a RAM od Samsungu

Server iFixit, který je známý tím, že každý nový Apple produkt rozebere do šroubku, nezklamal ani tentokrát. Nemilosrdné kuchání už také podstoupil také nový iPad Pro 9,7. Rozborka si však nekladla za cíl pouze odhalit, z čeho je nový přírůstek do jablečné rodiny tabletů sestaven, ale také určit míru jeho opravitelnosti. A jak bývá u Applu zvykem, oslnivého skóre jsme se zde nedočkali. iPad Pro 9,7 totiž získal z desetibodové stupnice pouze dva body. Míra jeho opravitelnosti je tak velmi nízká.

bwxddigysyxw6ysd-e1459778585192Rozborka take odhalila, že menší iPad Pro má oproti svému staršímu a výkonově slabšímu přibůznému s přidomkem “Air” mírně nižší kapacitu baterie. Konkrétně se má jednat o akumulátor o kapacitě 7,306 mAh. Výdrž má však být shodná. Borci z iFixit dále zjistili, že operační paměť do nového tabletu dodává Samsung a její velikost činí 2GB. Zde tak můžeme vidět podstatný rozdíl oproti obřímu iPadu Pro. Ten totiž dostal operační paměť o velikosti 4GB. iFixit také potvrdil senzor otisků prstů první generace. Ten je výrazně pomalejší než Touch ID druhé generace z aktuálního iPhonu 6s.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button