AktualityNovinky

iPad Pro dorazí do České republiky již v listopadu. Cena vám vyluxuje peněženku

Společnost Apple minulý měsíc představila řadu novinek, mezi kterými nechyběly tablety iPad mini 4 a iPad Pro s 12,9” displejem. Zatímco první z jmenovaných se začal prodávat vzápětí po tiskové konferenci, jeho větší příbuzný se na pulty obchodů teprve chystá. Podle oficiálních informací se první expedice rozběhnou v průběhu listopadu. Tento termín platí i pro Českou republiku, což z jistého pohledu velké překvapení. Naše kotlina se pouze málokdy objeví v první vlně dostupnosti a ve většině případů si čeští uživatelé musí několik týdnů počkat. Z marketingového hlediska jde o očekávaný tah těžící z předvánočního období.

geTMg0GWi90CQ05SCXxKDQ-article

Pokud si však plánujete udělat pod stromečkem radost, připravte si řádně naditou peněženku, jelikož ceny za základní model s 32GB úložištěm odstartuje na částce 799 EUR (přibližně 21 700 CZK). Vrchol nabídky tvořící varianta s kapacitou interního úložiště 128 GB a modulem pro LTE vyjde na 1079 EUR (zhruba 30 000 CZK). Jestliže zatoužíte po dotykovém peru Apple Pencil, připočtěte si dalších 99 EUR (2 700 CZK) a za klávesnici SmartKeyboard zhruba 4 600 Kč.

Snímek obrazovky 2015-10-06 v 18.13.08

Nový iPad Pro rozhodně nebude záležitostí pro každého a rozhodně se z něj nestane běžná součást kancelářské výbavy. Při samotné prezentaci zařízení byla snadno postřehnutelná snaha výrobce o integraci do korporátní sféry, kde mají podobné produkty jistý smysl.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button