Novinky

iPad Pro 9,7: Extrémní výkon v tradičním tělě

Na dnešní konferenci Applu se takřka doslova potvrdily dřívější spekulace týkající se menšího sourozence půl roku starého iPadu Pro. V Kalifornii byl totiž dnes opravdu představen iPad Pro s 9,7 palcovým displejem. Jako velmi přesné se navíc ukázaly zvěsti o výbavě nového člena rodiny iPadů. Menší iPad Pro tak opravdu dostane extrémně výkonný procesor A9X, jehož výkon je srovnáván s notebooky.

ipad pro

Potvrdily se také domněnky o čtveřici stereo reproduktorů, které mají výrazně posunout zvukový projev nového tabletu. Doslova průlom se však udál v oblasti displeje. iPad Pro je totiž vůbec prvním tabletem, který dostal True Tone Displej, tedy obrazovku, která podle okolního světla upravuje zobrazované barvy. Například bílá barva tak bude na novém iPadu působit na přímém slunci jinak než při umělém světle. Od novinky si Apple slibuje zejména nižší namáhání očí uživatelů.

TrueTone-650x407

Apple se nezapomněl pochlubit, že pro rodinu iPadů je nyní na Appstoru dostupný již rovný milion aplikací, které jsou obrazovkám iPadů přímo uzpůsobeny.

Stranou nezůstalo ani příslušenství. Po svém obřím sourozenci se i menší iPad Pro dočká své vlastní klávesnice Smart Keyboard a oblíbené tužky Apple Pencil, jejíž dovednosti a citlivost se Apple nezdráhá přirovnat k opravdové tužce. K dostání bude také adaptér pro SD kartu, kterou tak nyní půjde do iPadu připojit přes Lightning kabel.

Snímek obrazovky 2016-03-21 v 20.19.14

 

Vylepšení se dočkala také kamera, která nyní zvládá natáčet videa ve 4K rozlišení a zachycovat panoramata až o velikosti 63Mpx. Zadní kamera se dočkala rozlišení 12 Mpx, přední pak nabídne 5 megapixelů.

Vůbec poprvé se také dočkáme iOS zařízení s pamětí 256GB, což byla až donedávna doména Macbooků. Přílišným překvapením však nejsou barevné varianty. iPad Pro totiž po vzoru iPhonu nabídne odstíny Space Grey, Silver, Gold a Rose Gold.

https://www.youtube.com/watch?v=5_pMx7IjYKE

Do prodeje se nový iPad dostane 31. 3, přičemž ceny budou začínat na částce 599 dolarů, v případě České Republiky pak můžeme očekávat ceny od 18 790 kč za 32GB variantu. Vrchol nabídky bude tvořit 256GB iPad za 32 290 korun. Apple se však také rozhodl snížit cenu iPadu Air 2, který bude nyní dostupný od 11 990 korun.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button